[ Webhosting profitux.cz ]

Zkušenosti s Chorvatskem


2007 - CK České Kormidlo - privátní apartmány Hostin, DugaUvala

Výměnu peněz doporučuji v u f.CamfexGroup http://www.camfexgroup.com/cz/kurzy_men/ mají velmi rozumné kurzy.

Na cestu si pochopitelně kupte 10denní rakouskou dálníční známku v UÁMK za cca 240,-

Cesta tam byla zvolena
Praha-Brno-Mikulov-...cz/rak... - Viden-Graz-... rak/slo...-Maribor-Ljublana-Postojna-Koper-...slo/hr...-Pula-Marčana-DugaUvala - poplatky cca 10euro

cesta neubíhala nijak hladce, vyjeli jsme ve 20h a ve vídní jsme byli cca v 01:00. Nějakého deb... napadlo, že uzavře kvůli údržbě značek 5ti proudý obchvat okolo Vídně a stáhne to do Vídně, takže nám projetí vídně trvalo 3,5h... pochopitelně se auta namačkala a každé další zůžení po cestě byl horor...
Další masakr se odbyl za hraničním přechodem nad Koperem, tedy už na chorvatské straně, kde to stálo a čekalo a nevíme na co... takže jsme vtáhli mapu zahnuli na starou a elegantně objeli přes kopce placení mostu nad Mirnou, který by jinak stál 14kun nebo 2eura
Výsledkem byla hororová cesta trvající 18h takže na místo určení jsme dorazili ve 14:00
Mělo to i kladnou stránku... hned jsem si vyzvedli klíče... ubytovávání se odbavuje od 14h...

Pokud jako já nevíte kde je DugaUvala je to na půli cesyt mezi Rabacem a Pulou :-) na každou stranu cca 20km

Tato destinace je velmi dobrá pro rodiny s dětmi. Duga Uvala je malý záliv ve stylu Rabacu, ale jak říkám je to tak 1/3.
Přímo v zálivu je hotel Croatia a vlevo od něj jsou apartmány Croatia (patří hotelu) a apartmány Hostin.
Na protější části zálivu je ubytovací středisko Cvrčak a to na mě působilo dojmem jako vhodné pro školní výlety či tábory. Také zde byl kemp.
Mapka celé oblasti je ZDE

Parkuje se okolo apartmánů. Zadarmo. My jsme bydleli v prvním domě s apartmány s výhledem na moře (viděli jsme jen kousek, protože jsme byli v přízemí a koukali jinak do zeleně - taky dobře), apartmán byl zrekonstruován neb měl velmi hezký sprchový kout i se zabudovaným fénem, apartmány byl vybaven dobře - 2plotýnkový elektrický vařič, lednice, mrazák, kompletní vybavení kuchyně (4x sklenice, 4x servis na kávu, 4x hluboký/mělký/malý talíř, hrnce, pánve...), TV s příjmem tuším 10prg, postele... jediné co by šlo možná vytknout bylo blbé umístění zásuvek - tedy přístě prodlužku sebou.

Záliv je malý stejně jako pláž u hotelu. Na jedné straně jsou oblázky uprostřed písek/malé kaminky a na konci zase oblázky, po bocích zálivu skálnaté plotny. Na špičce záivu směr Pula je restauračka také kamenné plotny a pokud se obejde záliv ještě dál směr Pula tak tam jsou ještě hezčí skalnaté plotny a přístaviště lodiček (opravdu malých lodiček... myšleno gum.čluny s motorem atd) a také oblázková pláž.. zde je i restauračka a ta je mimo elektřinu takže je slyšt někde v lesíku běžet elektrocentrála... Když píši že s eobejde záliv tak se něděste, z apartmánů je to coby kamenem dohodil...

V apartmánech si vaříte, čož je pro nás s malými dětmi výhodnější neb si jdeme na jídlo kdy chceme...
Cena potravin v marketu v hotelu je rozumná. Chleba 7,40kn, Pepsi 2L 14,50kn, zmrzlina 3kn-15kn (záleží jaká), těstoviny 500g 4kn, kobliha 4,50kn, pizza kusanec cca 20x10xm 8,50kn. Cena nafukovacích věciček je takz ucházející. Např. nafukovací delfín za cca 48kn. POZOR nekupujte ty nafukovací věci "nahoře" u parkoviště hotelu - je to tam výrazně dražší.
Pokud si ale autem jste schopni odjet cca 3km tak ve věsniče najdete přímo pekařství, které sice má různé druhy chleba/pečiva, ale co je zajímavější mají kulatou pizzu cca 25cm za 5kn

U hotelu jsou i atrakce. Pro děti nafukovací klouzadlo za 10kn na 8min, elektrická autička 15kn na 10min, trampolína 10kn-8min. A pro dospělější jízda na "banánu" za 60kn, nebo si půjčit na hodinu šlapadlo za 60kn.

Pokud už nevíte coby tak ano i nedaleko je OBI a sice v PULE. Odtud jezdí stále lodě na Brijunské ostrovy, cena 160-200kn/osoba
V Pule je i několik super/hypermarketů. Ceny v nich jsou sice nižší něž market u hotelu Croatia, al ezase ne tak o moc. Pepsi 2L za 11,80kn, chleba 6,50kn... Nafukovacího delfína zde pořídíte za cca 38kn.

Co se týče tankování tak teda nevím. Nejlevnější je benzín ve Slovinsku. Poprvé jsem nabral u OMV Eurosuper95 za 1,037euro a to jsme něml dělat. Motor při žádosti o výkon měl zvuk jako kdyby se někde brousili řemeny... no co se dalo dělat... vyjel jsem a na cestě zpět jsem nabral u OMV Eurosuper100 za 1,073euro a motor krásně ztichnul... tak nevím ale u nás beru Natural 95 :-)
Poučení pro příště ve slovisnku brát jen Eurosuper100 - cena je vyšší jen o cca 1,-/h na litru což není mnoho
Ve slovinsku mě ještě překvapila benzínka PETROL. Na stojanu byla možnost natankovat buď Eurosuper nebo Benzin. A teď si vyberte :-)
Chorvatsko má ceny kolem 8-8,5kn/litr (a LPG 3,5kn/litr) a Rakousko 1,2-1,3euro za litr.

Cesta zpět byla zvolena
DugaUvala-Marčana-Labin (nad Rabacem)-Opatija-Rupa-...slo/hr...-Postojna-Ljublana-Maribor-...slo/rak...-Graz-Viden-...rak/cz...- Halamky-Tabor-Praha cca 8euro.

Vyráželi jsme v 16h a za a za 12h jsme byli doma.