[ Webhosting profitux.cz ]

MS JAVA do čisté instalace Windows 2000 SP4

1) zkusíme zda opravdu VMJAVA nemáme nainstalováno. Spusťte CMD a dejte do přikazového řádku JVIEW.EXE. Pokud vám to řekne, že smůla, VMJAVU opravdu nemáte :-)

2) pokud už jste byli tak aktivní a nainstalovali si IE6 v domění, že Windows Update vám pomůže, jste na omylu. Tedy hurá do toho a odinstalujte IE6 :-). Nutné to vysloveně není, ale instalace staré grabnuté VMJAVY může (resp to udělá) poškodit tuto instalaci IE a asi bude stejně nutné to reinstalnout. V tomto postupu se počítá s IE5 dodaným v rámci Win2000.

2) Musíte stáhnout tuto starou VMJAVU verzi 4.79.2406 kterou jsem vytáhl ze staré instalace IE4.01. Divný, ale důležité je že to funguje.

3) rozbalit do nějakého adresáře a spustit javatrig.exe, na chyby řikat jen OKej a na závěr se holt musíme smířit s faktem, že instalace neproběhla správně a že to zhavarovalo... Nevadí :-)

4) nainstalujte zpětně IE6, ale nemusíte když se smíříte se změnami v registrech že máte IE4 :-)

5) po instalaci IE6 a restartu počítače opět spusťme CMD a opět dáme do příkazového řádku JVIEW.EXE a hle ohlásíl se Loader for Java 4.79.2406 teď již jistě tušíte co musíte udělat.

6) Ano je to tak... hurá na Windows Update a aktualizujet zabezpečení MS VM JAVA na aktuální poslední verzi (v době psaní to bylo 3810)

7) po aktualizaci a restartu opět spustíme CMD a zadáme JVIEW.EXE a jsme na konci kýženého výsledku ohlásí se Loader for Java 5.00.3810.

Heuréka zvládli jsme to....

TRT

WebZdarma.cz